شرکت نور آفرین ایده

تولید کننده میوه و سبزیجات خشک شده

 

فریسپ (چیپس میوه)

فریسپ محصولی است نوآورانه در صنایع غذایی از شرکت فنی و مهندسی نور آفرین ایده که توسط ماشین های خشک بیت DryBit این شرکت تولید شده است. در این ماشین ها ما گرمای مورد نیاز را به جای استفاده از روشهای مرسوم المنت الکتریکی و یا مشعل های سوختی از بازیابی گرمای اتلافی پردازشگرهای الکترونیکی تامین می نماییم. این مزیت نوآورانه باعث شده است محصولات تولیدی توسط این ماشین دارای ویژگی های ارزشمندی باشند

 • کنترل دما و رطوبت دقیق این ماشین ها باعث یکنواختی عملیات خشک شدن می گردد.
 • دمای خروجی گرمای بازیابی شده بین 40 تا 60 درجه سانتیگراد است که سبب می شود محصولات در دمای پایین خشک شوند.
 • گرمای خروجی دارای سرعت مناسبی است که باعث خشک نمودن محصول با افزایش تبخیر سطحی ناشی از سرعت سیال صورت پذیرد.
 • محصولات تولید شده توسط این شرکت تست های استاندارد لازم را در آزمایشگاه های مرجع سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت را با موفقیت طی نموده است
 • این محصولات مطابق استاندارد شستشو و خشک شده لذا نیازی به مواد نگهدارنده ندارند

درباره فریسپ

شرکت نور آفرین ایده در سال 1385 با ایده محوری سامانه های هوشمند لیزری تاسیس گردید و تجربه حضور در مرکز رشد فناوریهای پیشرفته دانشگاه صنعتی شریف، پارک فناوری پردیس و پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف را داشته و از شرکتهای دانش بنیان تولیدی نوع 1 می باشد و در این مدت زمان توانسته موفقیت های متعددی در بخش های مختلف بدست آورد

حضور در صنعت غذایی

منتظر حضور ما در صنعت غذایی باشید!

بازارهای فراملی

بازارهای صادراتی را فراموش نخواهیم کرد!

تولد فریسپ

در سال 1400 با اضافه شدن مهندسین صنایع غذایی به تیم نورآفرین و اصلاح فرآیندها، نمونه های مختلفی از انواع محصولات کشاورزی خشک شده توسط دستگاه خشک بیت به آزمایشگاه های معتمد سازمان غذا و دارو ارسال و آنالیزهای لازم مطابق استانداردهای موجود بر روی آنها صورت گرفت که نشان از کیفیت بالای محصولات تولیدی داشت.

اینگونه فریسپ متولد گردید!

بهینه سازی دستگاه

در سال 1399 تمرکز بر انجام تست های مختلف و بهینه سازی دستگاه بود تا محصولات خروجی بتواند تست های استاندارد سازمان غذا و دارو را با موفقیت گذرانده و محصولی کاملا بهداشتی و مغذی را در اختیار مشتریان قرار دهد.

طراحی و ساخت

مهمترین مشکل ماینرهای بیت کوین مصرف برق برای انجام پردازش ها و سپس خارج کردن هوای گرم به محیط می باشد که باعث تشدید مشکلات زیست محیطی گرمایی در محیط می شوند.

نورآفرین دستگاه نوآورانه خشک بیت را با هدف خشک نمودن محصولات کشاورزی از بازیابی انرژی گرمایی اتلافی ماینرها، طراحی نمود و نمونه اول دستگاه را در همان سال ساخت.

نمونه اولیه دستگاه در ابتدای سال 99 تست گردید. خروجی تست ها نشان دهنده وجود مشکلات مختلف در ساختمان دستگاه بودند که به تدریج شروع به برطرف نمودن آنها نمودیم

ما امروز در ابتدای راهیم!

ایده خشک بیت

در سال 97 با توجه به مشکلات اقتصادی کشور؛ نور آفرین تصمیم گرفت بر اساس ویژگی نوآور و خلاق تیم خود، سر ریز فناوریهای بدست آمده در شرکت را به محصولات جدید و پرکاربرد تبدیل نماید. تقاضای شدید استفاده از پردازشگرهای شبکه بلاک چین بعنوان ماینرهای بیت کوین در آن زمان؛ و مشکلات پیاده سازی فارم های بیت کوین در بخش انتقال گرما و خنک نمودن فارم، نور آفرین را به فکر ابداع یک محصول نوآورانه و پرکاربرد انداخت.

آفریننده نور

شرکت نور آفرین ایده با همت جمعی از دانش آموختگان دانشگاه صنعتی شریف، با ایده محوری سامانه های هوشمند لیزری تاسیس گردید و در طول سالها از فعالیت خود توانست محصولات بسیار ارزشمند و استراتژیکی را توسعه داده و وارد بازار نماید.

ویژگی ماشین خشک بیت

 • انرژی گرمایی مورد نیاز بخش خشک کن توسط پردازشگرهای بلاکچین تامین می گردد. از آنجا که پردازشگرها با برق کار می کنند، دستگاه فقط با برق کار میکند.
 • جریان هوای گرم به دلیل داشتن دمای کنترل شده در حدود 50 تا 60 درجه سانتیگراد باعث خشک شدن در دمای پایین شده که افزایش کیفیت را به همراه دارد.
 • کلیه محصولات کشاورزی مانند سبزی، میوه و گیاهان دارویی در این دستگاه قابلیت خشک شدن دارند. تهیه چیپس میوه یا حتی لواشک نیز با این دستگاه امکان پذیر است.
 • از آنجا که پردازشگرها بصورت مداوم و در مدت 24 ساعت و در کلی روزها روشن هستند بهتر است سناریو اجرایی بگونه ای تنظیم گردد که بصورت مداوم دستگاه برای خشک کردن نیز مورد استفاده قرار گیرد.
 • در این دستگاه رطوبت و دما کنترل شده و توزیع جریان هوای گرم با ابداعاتی یکنواخت شده است.
 • ظرفیت دستگاه بگونه ای طراحی شده تا در مدت 8 ساعت بتواند محصولات را به رطوبت مطلوب برساند. اما بعضی مواد به دلیل بافت متراکم تر نیاز به زمان بیشتری دارند.
 • بسته به میزان آب موجود در محصول تازه معمولا از هر 100 کیلو محصول تازه بین 10 تا 20 کیلو محصول خشک به دست می آید. البته در مواد دارای آب کمتر ممکن است بیش از 20 کیلو هم بدست آید.
 • این دستگاه به دلیل اینکه از بازیافت گرمای اتلافی استفاده می کند. شدت مصرف انرژی در بخش خشک کن صفر است.

ویژگی چیپس میوه - فریسپ

 • فریسپ دوستدار محیط زیست: نوآوری در بازیابی انرژی اتلافی گرمایی
 • فریسپ دوستدار شادی: همنشین لحظات شیرین شما
 • فریسپ دوستدار سلامتی: فاقد مواد افزودنی و نگهدارنده و حفط مواد مغذی
 • فریسپ دوستدار محصول: حفظ طعم و بو به دلیل خشک کردن در دمای پایین
 • فریسپ دوستدار کیفیت: فرآیند ابداعی اما منطبق بر استاندارد صنایع غذایی
 • فریسپ دوسندار نخبگان: حاصل نوآوری و خلاقیت در اتصال دو صنعت مختلف
 • فریسپ دوستدار اشتغال: اشتغال مقیاس خانگی، کارگاهی و صنعتی
 • فریسپ دوستدار کشاورزی: فرآوری محصولات کشاورزی با ارزش افزوده اقتصادی بالا
 • فریسپ دوستدار زمان: سادگی در خرید و دریافت کالا

خانواده فریسپ

چیپس میوه جات

دمنوش و گیاهان دارویی

سبزیجات خشک

پودرهای طبیعی

صیفی جات خشک

دستگاه خشک بیت

گوجه خشک با DryBit
شوید خشک با DryBit
سیب خشک با DryBit
پیاز خشک با DryBit

در اینجا سه ارزش است که نور آفرین را برای شما ویژه می سازد

خلاقیت و نوآوری

در نور آفرین، خلاقیت و نوآوری یکی از ارکان سازمان است. کسانی در نور آفرین حضور دارند که از نو آفرینی لذت ببرند و دوست داشته باشند شما را نیز در آن لذت شریک نمایند.

تلاش و حرکت

تلاش برای بهتر بودن یکی دیگر از ارزشهای سازمانی نور آفرین است. در نور آفرین ما معتقدیم باید تلاش کنیم خوب کار کنیم و کار خوب انجام دهیم تا رضایت خاطر شما را فراهم نماییم.

رضایت شما

رضایت مشتری یک کلمه نیست بلکه یک اعتقاد است در کالبد سازمان. ما رضایت  را با آگاهی صادقانه، تلاش خلاقانه در ایفای تعهدات و کیفیت مطلوب منطبق با نیاز برای شما به ارمغان خواهیم آورد.